fbpx

Kde hľadať naozajstnú vnútornú silu

Aký je základný rozdiel medzi úspešným a neúspešným človekom?

Obaja nesú zodpovednosť za svoj život, za to čo robia, ako sa v živote majú. To, čo som odpozoroval na tých skutočne úspešných ľuďoch je, že majú väčší hlad, väčšie ciele a iné nastavenie mysle. 

To isté platí aj o priemerných manažéroch a skutočných lídroch. Obaja majú zodpovednosť za tým a za výsledky. Avšak veľký líder má väčšie vízie, sny a ciele, to správne nastavenie mysle a väčší focus na správne činnosti.

To všetko pochádza z vnútornej sily.

Vďaka väčšej vnútornej sile dokážeš
🔺prekonávať väčšie prekážky,
🔺rozvíjať svoj potenciál,
🔺získavať a udržiavať si viac energie,
🔺plniť si ľahšie svoje sny.

Ako rozvíjať vnútornú silu?

1.  Uprav svoje návyky

Úspešní ľudia robia činnosti, ktoré sú pre iných nepohodlné, nepríjemné alebo náročné. Zbav sa postupne zlých návykov a buduj v sebe tie správne návyky.

Začni hneď ráno. Uprav svoj ranný rituál (napríklad si zacvič, maj zdravšie raňajky…). Pozri sa do svojej Knihy cieľov, prečo sa ti oplatí dnes dať zo seba viac.

2. Preber zodpovednosť za svoje rozhodnutia

To, ako sa máš dnes, je výsledkom tvojich minulých rozhodnutí. Denne píšeš svoj príbeh. Nenechaj iných ľudí, aby písali tvoju knihu života. Čím bude tvoja vnútorná sila väčšia, tým dokážeš čeliť vážnejším rozhodnutiam.

3. Nastav sa z „Mal/a by som“ na „Urobím“

Je rozdiel povedať si: „Mal/a by som schudnúť“ a „Idem každý deň urobiť 10 000 krokov a jesť zdravé jedlá. Vynechám sladkosti a alkohol.“ V slovnom spojení „Mal/a by som…“ je veľa alibizmu. Vo význame slova „Urobím“ je viac zodpovednosti.
Čím viac zodpovednosti dokážeš v živote prevziať, tým viac bude rásť tvoja vnútorná sila.

4. Minulosť využi na posilnenie budúcnosti

Tvoja minulosť je tvojou budúcnosťou len vtedy, ak v nej stále žiješ. Každý človek zažíva neúspech, pády, zlyhania a problémy. Rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými je v schopnosti poučiť sa z neúspechu, prestať obviňovať iných, dať mu pozitívny charakter a potom vstať a pokračovať ďalej. Pre získanie väčšej vnútornej sily si dopraj viac pozitívnych myšlienok na budúcnosť.

5. Opri sa o svoje predchádzajúce skúsenosti

Ak sa potrebuješ o niekoho oprieť, tak najstabilnejší človek v tvojom okolí si TY. Nikto nevie o tvojom živote, o tvojich skúsenostiach, bolestiach, radostiach, prekonaných prekážkach viac, ako ty.

Každá prekonaná bolesť, prekážka, nepríjemná situácia ťa posilnila, stala sa tvojou skúsenosťou a naučila ťa tvojej vlastnej stratégii. Ak sa ti už raz podarilo prekonať aspoň malé prekážky, dokážeš to znova. Spomeň si na ten pocit víťazstva. Skúsenosti ti budú dodávať stále väčšiu vnútornú silu.

6. Buduj v sebe vďačnosť a pokoru

Určite sa ti už podarilo v živote niečo dosiahnuť. Z času na čas sa zastav a poďakuj za to, čo máš, kým si, kde si, koho máš okolo seba a aj za to, čo si prežil/a. Všetko, čo sa nám v živote deje, nás posúva ďalej. Neporovnávaj sa s inými ľuďmi. Porovnávaj sa sám so sebou. Snaž sa byť každý deň lepšou verziou seba samého/samej.

Aby sa ti ľahšie hľadala vnútorná sila, pripravil som pre teba praktickú pomôcku

Kde hľadať naozajstnú vnútornú silu.

Stiahni si ju zdarma TU

Štítky: