fbpx

Ako sa vyhnúť prokrastinácii: 7 tipov ako správne začať deň

Odkladáte významné úlohy, povinnosti alebo stretnutia na neskôr? Zamestnávate sa menej dôležitými aktivitami? Rozmýšľate nad tým, čo ešte urobíte, než sa vrhnete na podstatné činnosti? Ak je odpoveďou na všetky otázky áno, aj vás sa zmocnila prokrastinácia.  

Prokrastináciu môžete považovať za zlodeja času. Zo zbytočného a dobrovoľného odkladania povinností, napriek vedomiu, že to pre vás bude mať negatívne dôsledky, sa rýchlo stane zlozvyk.

Práve preto prokrastinácia úzko súvisí so sebadisciplínou. Nechce sa vám pustiť do tých činností, ktoré sú nepríjemné, nepohodlné a vyťahujú vás zo zabehnutých koľají. Uchyľujete sa k aktivitám, ktoré len malou mierou ovplyvňujú naplnenie cieľov, ale sú pohodlnejšie a robíte ich radi. Prokrastinácia vás vzďaľuje od naplnenia vašich snov a vytúžených cieľov, čím sa z nej môže stať zlodej vášho života.

7 tipov ako pokoriť prokrastináciu

  1. Pýtajte sa „prečo“?
  2. Stanovte si čiastkové ciele.
  3. Vypracujte si časový harmonogram.
  4. Tešte sa z malých výhier.
  5. Vždy začnite najdôležitejšou úlohou.
  6. Uvedomte si svoju schopnosť prekonať prekážky.
  7. Motivujte sa príjemnými aktivitami.

Získajte 10 tipov ako pokoriť prokrastináciu a praktický denný plánovač, vďaka ktorému budete mať váš čas aj ciele pod kontrolou! Od unikátneho obsahu vás delí už len jedno kliknutie.

Chcem získať 10 tipov ako pokoriť prokrastináciu