Život nie je náhoda, život je Structogram.

Ak by firmy dokázali využiť tento efektívny nástroj, ktorý im pomôže zlepšiť porozumenie medzi oddeleniami, zvýšila by sa produktivita práce a aj úspech projektov.

Nedávno som sa stretol s manažérkou jednej z TOP firiem v oblasti IT technológií a náš názor sa spojil práve v tom, že svet sa neustále vyvíja. A to, čo sme si všimli, je, že v poslednom čase sa kladie veľký dôraz na dodržiavanie systému, systematickosť procesov a systém internej a externej komunikácie.

Keď sa stretávam a školím manažérov väčších korporácií, našou častou témou je práve vytrácanie sa emócií z komunikácie. To spôsobuje ochladzovanie vzťahov, prijímajú sa prvoplánové riešenia – ak niekto pochybí v projekte, tak sa okamžite nahradzuje, bez možnosti nápravy, hľadajú sa stále kratšie cesty na zvyšovanie produktivity procesov.

Vďaka metodike Structogram dnes vieme pomenovať, kde sa dajú využiť ľudia s „modrou“ dominantou, ktorí sú zameraní na fakty, ľudia s „červenou“ dominantou, zameraní viac na rýchle riešenie problémov a ľudia so „zelenou“ dominantou, ktorí sú stmeľovačmi kolektívov.

Ak by dnes firmy dokázali využiť aj tento efektívny nástroj, ktorý im pomôže zlepšiť porozumenie medzi jednotlivými oddeleniami, zvýšila by sa vďaka tomu produktivita práce a v konečnom dôsledku úspech celých projektov.